OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE    

II Niedziela Adwentu 6 grudnia 2020

 

1.  Dziś  II niedziela Adwentu. Msze św. w dniu dzisiejszym o godz.: 9:00, 11:00 i 17:00.  Msze św. roratnie w tygodniu o godz. 17:00.  Zachęcam do uczestnictwa w Roratach i zabrania przez dzieci  lampionów.  Rano Msza Św. o godz.7:00. Przed Mszą Św. poranną śpiewamy Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie.  

2. W tym tygodniu wspominamy:

Pn.- wsp. Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
Wt.- uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 
 
3. Dziś niedziela adoracyjna i zmiana Tajemnic Różańcowych. 
 
4. Także dzisiaj obchodzimy 21. Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Św. Panie z Caritas zbierają ofiary do puszek na ten cel. 
 
5. We wtorek dzieci pierwszokomunijne otrzymają medaliki na Mszy Św. o godz. 15. Z racji bezpieczeństwa na tą Mszę Św. zapraszamy tylko dzieci pierwszokomunijne z rodzicami.  
 
6. Są jeszcze do nabycia świece na stół wigilijny: małe w cenie 5 zł, duże w cenie 12 zł. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczone będą na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece są wyłożone koło Św. Józefa a opłatę wrzucamy do skrzynki, do której składaliśmy wypominki. Można złożyć dobrowolną ofiarę na Seminarium Diecezjalne w ramach jesiennej zbiórki. 

5. W przyszłą niedzielę comiesięczna zbiórka na potrzeby parafii. Tak jak w ubiegłym miesiącu ofiarę można złożyć w kopercie wrzucając do skrzynki z podaniem swoich danych i czy potrzebne jest potwierdzenie wpłaty lub samemu wpłacając na konto. Są też do odebrania w kancelarii zaległe potwierdzenia wpłat.  
 
6W następną niedzielę 13 grudnia przypada  kolejna rocznica  stanu wojennego. Pamiętajmy w modlitwach za pomordowanych i za naszą Ojczyznę.  
 
7. W minionym tygodniu powróciły po renowacji lichtarze i krzyż z zakrystii. Koszt renowacji wyniósł 1.880 zł.  
 
8.  Autoryzowany serwis dokonał przeglądu pieca c.o. w kościele. Z racji braku wcześniejszych przeglądów stan pieca był bardzo zły. Koszt i naprawa pieca wyniosła 350 zł.  
 
9. Epidemia wiąże się z limitami osób w kościele. Z racji finansowych zbierana będzie składka w czasie pogrzebów i ślubów - na potrzeby parafii, gdyż to pomoże w zachowaniu comiesięcznej płynnosci finansowej. 
 
10. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janinę Krajewską i Jadwigę Czajka. Wieczne odpoczywanie... 
 
11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła  W tym tygodniu na poniedziałek i piątek proszone są następujące osoby: PT. Wrona Barbara, Dziok Maria, Ochałek Bernadetta, Krajewska Barbara, Krajewska Maria, Krajewska Medarda, Berowska Justyna, Łętowska Zofia, Marcisz Agata, Wilisowska Elżbieta.