OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     

X Niedziela Zwykła 06.06.2021

1.  Dziś Msze Święte o godz. 9:00, 11:00 wraz z procesją , 17:00 i komunijna o godz. 13:00. W tygodniu Msze Św. o godz. 7:00 i 18:00.  Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa po Mszy Św. wieczornej.  

2. W tym tygodniu wspominamy:

    Wt.- wsp. Św. Jadwigi Królowej

    Czw.- zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Na Mszy Św. o godz. 18:00 błogosławieństwo dzieci, wianków i ziół. 

    Pt. - uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

    Sob.- wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

3. W oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszy Św. wieczornej procesja eucharystyczna. Jak w uroczystość  Bożego Ciała zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, panie do feretronów, panów do baldachimu. 

4. W przyszłą niedzielę comiesięczna zbiórka na potrzeby naszej parafii. Można to uczynić wpłacając na konto lub wrzucając ofiarę do skrzynki z dopiskiem czy potrzebne jest potwierdzenie. W tym dniu także decyzją Ks. Biskupa będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na wsparcie prowadzonego remontu Domu Diecezjalnego KSM w Rzeszowie. Proszę Panie z Caritas o pomoc w zorganizowaniu tej zbiórki. 

5. Ważna informacja odnośnie kamerowania różnego rodzaju uroczystości!!  Na wejście z kamerą do świątyni i kamerowanie na placu kościelnym bezwzględna jest zgoda Księdza Proboszcza i posiadanie uprawnień kamerzysty potwierdzonych przez Kurię Diecezjalną w Rzeszowie. 

6. Informacje odnośnie ślubów:

- świadek do ślubu musi mieć ukończone 18 lat i posiadać dowód osobisty

- prosimy by nie używać konfetti, ryżu itp. wszystkiego co zaśmieca teren kościelny

- bez zgody Organisty na chór nie może wejść nikt obcy oraz używać organów kościelnych

- ślubu może udzielać ksiądz spoza parafii jeśli otrzyma delegację, lecz zawsze prowadzi Msze Św. Ksiądz z naszej parafii, który odpowiada za właściwe wypełnienie dokumentów, dostarczy je do urzędu SC i powiadomi parafie chrztu nowożeńców

8. W związku z pytaniami dlaczego Ksiądz nie utwardzi placu przy starej plebanii kamieniami, które tam leżą na stercie-  odpowiadam, że z tego co mi wiadomo nie są one własnością parafii. Powiadomiłem właściciela i mają być zabrane do końca czerwca. 

9. Posiadamy już wszystkie materiały potrzebne do zmiany dachu na starej plebanii. Prace rozpoczną się przed końcem czerwca.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu na poniedziałek i piątek proszone są następujące osoby: Skocz Maria, Stasiowska Irena, Gozdecka Agnieszka, Buras Elżbieta, Matysik Halina, Urban Katarzyna, Koczaja Marta, Wojdyła Maria, Samborska Renata, Sienicka Bogusława. 

  Ps. Proszę aby sprzątające Panie wypisywały listę następnych i przekazywały s. Szymonie, a także o to, aby nie wyznaczać do sprzątania osób starszych i chorych...