OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - Uroczystość Wszystkich Świętych

01 Listopad 2020r.
 
 
1. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. w dniu dzisiejszym o godz.: 9:00, 11:00 i 14:00.  Msze św. w tym tygodniu o godz.7:00 i o 17:00  a w Dzień Zaduszny dodatkowo o godz. 9:00 i 14:00.  W miesiącu listopadzie modlimy się za zmarłych czytając wypominki i odmawiając różaniec codziennie po wieczorowej Mszy Św. Wypominki całoroczne czytamy tradycyjnie w III niedzielę miesiąca. 
 
2. W tym tygodniu wspominamy:
 
Pn.- wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych
Wt.- wspomnienie św. Marcina
Śr. - wspomnienie św. Karola Boromeusza
Sob.- wspomnienie Najśw. Maryii Panny  
 
3.  Dziś  Msza Św. o godz.14:00 zostanie odprawiona w kościele. Cmentarze zgodnie z zarządzeniem  będą zamknięte do poniedziałku włącznie.
 
4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź i wystawienie Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 16:00. O godz. 16:45 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i błogosławieństwo. 

5.  W przyszłą niedzielę Adoracja i zmiana Tajemnic Różancowych. 
 
6. Następna niedziela jest XII Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek będzie przeznaczona na pomoc wiernym żyjącym w Republice Środkowoafrykańskiej. Proszę Panie z Caritas o pomoc w przeprowadzeniu tej zbiórki. 
 
7. W II niedzielę miesiąca tradycyjnie odbywała się zbiórka datków na potrzeby parafii. Dlatego też w tym dniu będzie możliwość wpłaty  na ten cel. Będzie można dokonać tego wrzucając zaklejoną kopertę ze swoimi danymi oraz dopiskiem czy potrzebne jest potwierdzenie wpłaty do skrzynki obok Św. Józefa. Będą też wystawione gotowe blankiety wpłaty na konto parafialne. Zachęcam do wpłaty na ten cel. Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać. 

8. Składam serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy opiekują się grobami Księży i Sióstr Zakonnych spoczywających na naszym cmentarzu. Odpust zupełny za zmarłych można zyskiwać przez cały miesiąc listopad. Zachęcam do modlitwy. 
  
9. W minionym tygodniu kościół sprzątała s. Szymona z panem Kościelnym. Bóg zapłać.  Na wtorek proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Kaleta Aneta, Perełka Katarzyna, Kaleta Ewa, Sienicki Marcin, Kaleta Adam, Kolbusz Małgorzata, Baran Magdalena, Urban Roman, Żygłowicz Wojciech, Strączko Bogumiła. 
 
10. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jachym Stanisław z Sowiny. Wieczne odpoczywanie...
 
11. Zaległe intencje mszalne do końca 2019 r. w całości zostały przydzielone Księżom, którzy je będą odprawiać. W najbliższym czasie podamy imiona i nazwiska zmarłych, ilość intencji oraz kontakt do Księdza, który je będzie odprawiał.