XVIII Niedziela Zwykła

01.08.2021

1.  Dziś Msze Święte o godz. 9:00, 11:00, 17:00 . W tygodniu Msze Św. o godz. 7:00 i 18:00.
2. W tym tygodniu wspominamy:
      Śr– wsp. św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
      Pt-  św. Przemienienia Pańskiego

3. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godz. 8:30 po wczesniejszym zgłoszeniu w zakrystii. Spowiedź od godz. 17:00. W sobotę Nabożeństwo Fatimskie.
4.  Rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc ważnych kościelnych świąt maryjnych oraz rocznic i świąt narodowych. Jest to także tradycyjny czas pielgrzymowania do sanktuariów maryjnych, zwłaszcza na Jasną Górę. Dla wielu katolików sierpień jest miesiącem dobrowolnie podejmowanej abstynencji od napojów alkoholowych, a dla wszystkich czasem modlitwy o trzeźwość Narodu. Zachęcamy do przeżycia tego czasu w trzeźwości. Będzie wystawiona księga abstynencka.
5. Zbliżają się dożynki w parafii i diecezji. Prosimy o wykonanie wieńców dożynkowych.
6. Rozliczono koszt wykonania dachu wraz z przybitką na starej plebanii, który wyniósł 47.000 zł.  Są wystawione faktury i jest gwarancja.
7. W przyszłą niedzielę comiesięczna zbiórka na potrzeby parafii.
8. Także w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na poszkodowanych w powodzi. Proszę Panie z Caritas o pomoc w przeprowadzeniu zbiórki.
9Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu na poniedziałek i piątek proszone są następujące osoby: Wojdyła Elżbieta, Kwiecińska Elżbieta, Ochałek Grażyna, Markiewicz Maria, Czaja Anna, Gozdecka Małgorzata, Skórka Anna, Hendzel Urszula, Hendzel Renata, Sienicka Ewa.

Ps. Proszę aby sprzątające Panie wypisywały listę następnych i przekazywały s. Szymonie, a także o to, aby nie wyznaczać do sprzątania osób starszych i chorych...