OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  XXXI  NIEDZIELA ZWYKŁA  3 LISTOPADA 2019r.

1.      Dziś przeżywamy XXXI niedzielę zwykła, pierwszą niedzielę miesiąca listopada. Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych.

2.      Msze św. w dniu dzisiejszym o godz.  9:00, 11:00 i 17:00. Wypominki przed Mszą  św. wieczorną  o 16.30

3.      Msze św. w tym tygodniu o 7:00 i o 17:00 Wypominki czytane będą codziennie rano o 6.30 i wieczorem o 17:00 odmawiamy różaniec za zmarłych, później Msza Święta, również w niedzielę. Wypominki listopadowe podzielone zostały na  części. Jedna część będzie czytana rano i po południu. Wypominki roczne będą czytane jak dotyczczas w III niedzielę miesiąca połączone z odmawianiem Koronki do Miłosierdzia Bożego. Bóg zapłać za ofiary składane z tej okazji.

4.      W tym tygodniu wspominamy:

·         Pn. – św. Karola Boromeusza

·         Wt. – św. Zachariasza i Elżbiety

·         Śr. – św. Leonarda, nowenna do M.B.N.Pomocy

·         Czw. – pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne i za powołanych, dalszy ciąg adoracji po nabożeństwie.

·         Pt. - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

·         Sb.  - święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

·         N. -  św. Leona Wielkiego, druga niedziela miesiąca.

1.        W poniedziałek 11 listopada przypada - 101 Rocznica Odzyskania Niepodległości. Gminne Uroczystości w Kołaczycach. Nie zapomnijmy wywiesić flag narodowych.

2.        Statystyka z 20.X. wykazała, że na Mszach świętych było 1277 osób, o 60 osób więcej niż w ubiegłym roku – 726 kobiet i 551mężczyzn, na ogólną liczbę 2551 mieszkańców; komunię świętą przyjęło 441 osób więcej niż w ubiegłym roku, w tym - 308 kobiet i 133 mężczyzn. Frekwencja wyniosła 50.06 %  w ubiegłym roku 2018 - 47,07 %, czyli o 2.99% więcej niż w ubiegłym roku.

5.      W przyszłą II niedzielę miesiąca tradycyjna zbiórka na renowację i konserwację zabytkowego kościoła parafialnego i obiektów sakralnych. Prosimy o ofiarność, przypominamy, że pieniądze są przeznaczone wyłącznie na ten cel, podobnie jak Wasze ofiary zebrane w czasie kwesty z 1 listopada przy cmentarzu. Zebrano sumę 6340 zł.  Serdeczne Bóg zapłać wszystkim za ofiarność. Bóg zapłać wszystkim kwestującym, zwłaszcza, że niektórzy kwestowali niestrudzenie przez wiele lat, poświęcając swój czas, zaangażowali się  dla tej wspólnej sprawy. jaką jest ta piękna i zabytkowa świątynia. Uczyńmy wsystko, abyśmy byli z niej nie tylko dumni, ale i czuli się odpowiedzialni za jej wygląd i piękno.

6.      W przyszłą niedzielę 10.XI obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym  w Sudanie Południowym. Zbiórka do puszek na ten cel. Prosimy kl. VII o przeprowadzenie zbiórki.

7.      W III niedzielę 17 listopada wygłosi kazania ks. Marek Płaziński budowniczy koścoła w Sowinie i zbierze składkę na ten cel. Serdeczne prosba o ofiarność, była to intergralna część naszej parafii.

8.      Ogłoszenia  zaproszenie na 11 listopada ……………………..

9.      Spotkania: pn. – schola po Mszy św.; wt. - Ruch Rodzin Nazaretańskich; czw.KSM pt. – kl.VIII SP; sb. o godz: 10:00. – ministranci.

10.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatami. Do sprzątania kościoła na poniedziałek
i piątek proszone są następujące osoby - panie: Młodecka Janina, Młodecka Lidia, Gruchacz Barbara, Gruchacz Teresa, Biernacka Beata, Urban Stefania, Sikora Stanisława, Sikora Wioletta, Wrona Barbara, Dziok Maria.

11.  Ogłoszenia i intencje można przeczytać na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

Intencje mszalne w tygodniu: >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>