OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO                                                                                WIELKANOC 1.04. 2018r.

1.      Uroczystą Procesją Resurekcyjną  w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczeliśmy Oktawę Wielkiej Nocny.  Msze święte w dniu dzisiejszym jeszcze – o godz.  9:00; 10:30 i 12:00

2.      Jutro Poniedziałek Wielkanocny drugi dzień Oktawy Wielkanocnej –  Składka przeznaczona na Uniwersytet J.P.II. czytany będzie list ks. Rektora Kulu. Msze św. w Poniedziałek Wielkanocny o godzinie: 7:00; 9:00; 10:30; 12:00  po południu Mszy św. nie będzie. Nowenna do Miłosierdzia Bożego dziś i jutro po Mszy św. o godz:12:00.

3.      Msze św. w tygodniu codziennie o godz. 7:00 i o 18:00. Codziennie nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia. Starajmy się odmówić Koronkę  w domu, gdy nie jesteśmy w kościele.

4.      W tym tygodniu przeżywamy oktawę wielkanocną

·         Pn – Franciszka Paoli -  poniedziałek oktawy wielkanocnej

·         Śr. – św. Izydora - Nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy

·         Czw. – św. Wicentego

·         Pt. – pierwszy piątek miesiąca

·         Sb. – św Jana de la Salle - pierwsza sobota miesiąca

·         N. - Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto patronalne Caritas, które rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Składka przeznaczona na Caritas. Dzieci szkolne i gimnazjaliści przynoszą skarbonki Caritas - ofiary Wielkopostne i składają do kosza przy ołtarzu Matki Bożej.

5.      Serdeczne podziękowanie siostrom, za wykonania Ciemnicy i Grobu Pańskiego, wystroju kościoła, Bóg zapłać. Serdeczne podziękowania za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy, indywidualnym ofiarodawcom, 500 zł, 50zł i po 20zł. Zakupione zostały kwiaty: hortensje za 835 zł, kwiaty cięte 920zł, dodatkowe 320zł -  razem 1975 zł.  Wszystkim za wszystko Bóg zapłać. Bóg zapłać: młodzieży dzieciom, oazie, KSM, Różom Różańcowym, męskim i żeńskim, Ruchowi Rodzin Nazaretańskich, którzy włączyli się w Wielkim Poście w prowadzenie Dróg Krzyżowych w kościele.

6.      Bóg zapłać pełniącym służbę przy Grobie Kosynierom, i za ich udział w procesji, niosącym feretrony sztandary.  Dziękujemy służbie liturgicznej p. Organiście p. Kościelnemu, ministrantom, lektorom, scholi, grupie KSM, i wszystkim prowadzącym  czuwanie przy ciemnicy i grobie Pana Jezusa. Bóg zapłać Strażakom za zabezpieczenie trasy Drogi Krzyżowej i zapewnienie nam bezpieczeństwa, oraz za przygotowanie ognia w Wigilię Paschalną.

7.    Bóg zapłać za ofiary do Grobu Pańskiego, składane przy adoracji Krzyża, przeznaczone są na utrzymanie Grobu P. Jezusa w Jerozolimie

8.      Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia, a gościom życzymy miłego pobytu w naszej parafii.

9.       Wminiony tygodniu naszych parafian spotkało nieszczęście pożaru. Bóg zapłać mieszkańcom Równi za zorganizowanie zbiórki pieniężnej na pomoc tej rodzinie. Abyśmy mogli jeszcze w większej liczbie wesprzeć poszkodowanych, prośba o złożenie ofiary od całej parafii na tacę w niedzielę 15 kwietnia.

10.  W piątek po Mszy świętej wieczornej  spotkanie z gimnazjalistów z kl. III

11.  Spotkania: Pan: schola; Wt - Ruch Rodzin Nazaretańskich; Czw. – KSM; Sb.  godz: 9. 00. – lektorzy i animatorzy, ministranci. Kółko misyjne i kl.III mają spotkania z siostrą.

12.  Ogłoszenia ………………………………...

13.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Do sprzątania kościoła na wtorek i piątek po Mszy św. wieczornej proszone są panie: Sienicka Bogusława, Wilisowska Danuta, Kolbusz Bernadetta, Wilisowska Elżbieta, Szewczyk Urszula, Urban Zofia, Gajda Agnieszka, Liszka Teresa, Fundakowska Elżbieta, Skocz Justyna.

14.  Zapowiedzi, ogłoszenia i intencje są wywieszone w gablotach ogłoszeń, na stronie internetowej i w gazetce parafialnej.

15.  Intencje Mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>